Најнови производи

Кучиња

Се за кучиња

Посети ја нашата продавница и направи го најдобриот избор за твоето милениче
Најнови
 • Најнови
 • На попуст
 • Најпродавани
-29%
Затвори

PROMO: Happy Dog Baby Original 18 кг + Furminator

5,000.00 ден 3,550.00 ден
Happy Dog Baby Original е за мали кученца. Промовира урамнотежена исхрана и оптимален развој. Уникатната форма на срце ги прави  особено лесни за варење. Докажаниот рецепт нуди разновидност од 5 избрани протеини со врвен квалитет и хранливи школки од Нов Зеланд. Концептот Happy Dog Natural Life Concept® ги снабдува кучињата со сите состојки што ќе им бидат од корист на нивните тела холистички. Откако ќе достигнат 7 месеци, тие треба постепено да се менуваат во Happy Dog Junior Original со намалена содржина на енергија за да се спречи прекумерната понуда. Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.
-29%
Затвори

PROMO: Dry Food Dog Canada – 12.5kg | Grain Free + Furminator

5,000.00 ден 3,550.00 ден

Без житарки – најдобра сварливост!

Диетата  е најдобра опција за чувствителни кучиња. Happy Dog Canada е специјално развиена за активни возрасни кучиња со поголеми енергетски побарувања. Канада, извонредно вкусната супер премиум комплетна храна, се прави со нежен лосос, вкусен зајак и јагнешко плус компири без глутен. Овој ексклузивен рецепт е заокружен со единствениот Happy Dog Natural Life Concept® направен од природни состојки. Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.

-31%
Затвори

Führleine Mexica, (Кербл )

1,200.00 ден 830.00 ден
Кожен поводник за куче

• целосно обоена кожа

• со кука за прицврстување

• 3-насочен прилагодлив

-26%
Затвори

Leine Mexica, ( Kerbl )

700.00 ден 520.00 ден
Кожен поводник Кербл

• целосно обоена кожа

• со кука за прицврстување

-13%
Затвори

Happy Dog Baby Grain Free 10kg

3,400.00 ден 2,950.00 ден

Овозможува оптимална грижа за многу чувствителни кутриња

Happy Dog Baby Grainfree е високо сварлива и избалансирана целосна храна за особено чувствителни кутриња од 4-та недела од животот. На рецепт нуди разновидност на 5 избраните протеини од највисок квалитет , компири и вредни Нов Зеланд школки. Уникатната форма на срце со јамка го прави крокетот полесен за варење поради големата површина . Концептот Happy Dog Natural Life му дава на кучето сè од што неговиот организам може да има корист холистички. Од 7-ми месец наваму, треба полека да преминете на Happy Dog Junior Grainfree. Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот.
-18%
Затвори

Happy Dog Mini Baby & Junior / Gluten Free – 4 kg

1,200.00 ден 980.00 ден
Разновидната и избалансирана целосна храна за кученца со единствениот Happy Dog Natural Life Concept сигурно ги спречува симптомите на недостаток. Соодветна исхрана на кученца заснована на примерот на природата! Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот! За да се осигураме дека метаболизмот на вашето куче е оптимално и соодветно поддржан од видовите, ние користиме природни состојки кои имаат најдобри својства. Нашиот концепт „Happy Dog Natural Life“ комбинира состојки од кои холистички има корист организмот на вашето куче: елементи во трагови, семе од лен, избрани билки, јаболка и школки.
-21%
Затвори

Happy Dog Mini Adult / Gluten Free 4Kg

1,200.00 ден 950.00 ден
Комплетна храна за сите возрасни кучиња до 10 кг со нормални енергетски побарувања. Специјалниот рецепт со уникатниот Happy Dog Natural Life Concept® направен од природни состојки и дополнет со оригинални школки од Нов Зеланд е совршен за сите возрасни кучиња до 10 кг.
 • Со 5 животински протеини (месо, риба и остатоци)
 • Мали крокети за мали кучиња до 10 кг
 • Без глутен
 • Хранливи школки во Нов Зеланд
Кучиња

Се за мачки

Посети ја нашата продавница и направи го најдобриот избор за твоето милениче
Најнови
 • Најнови
 • На попуст
 • Најпродавани
Затвори

Играчка со глувче за мачиња (Кербл)

300.00 ден
Играчка со глувче за мачиња Направете го вашето маче весело со забавното глувче.
-12%
Затвори

Happy Cat Adult Beef Dry Food 10Kg

2,500.00 ден 2,200.00 ден
 • Комплетна сува храна за возрасни мачки
 • Специјално адаптиран рецепт за активни мачки
 • Со говедско и живина: со срдечен вкус, лесен за варење и богат со животински протеини и енергија
 • Со школки од Нов Зеланд: за добро здравје на зглобовите
 • Нема риба: одлично е за мачки кои не ја сакаат храната со состојки од риба
 • СИТЕ ВО ЕДЕН концепт : и обезбедува на вашата мачка сите неопходни хранливи материи и витамини што и се потребни
 • Богато со Омега-3 и Омега-6 масни киселини: за добро обновување на кожата и здраво, сјајно крзно
 • Контрола на влакната: влакна со повисок квалитет за зајакнување на транзитот на влакната низ цревата. Храната помага да се комбинираат храната и отпадот од влакната што ја внесуваат.
-12%
Затвори

Happy Cat Minkas Perfect Mix 10KG

2,100.00 ден 1,850.00 ден
 • 75% животински протеини *
 • 100% избалансиран и соодветно
 • Без додаден шеќер
 • Со вредни витамини
-19%
Затвори

Happy Cat Minkas Kitten Care 10kg

2,400.00 ден 1,950.00 ден
Нашата грижа за мачиња Happy Cat Minkas содржи вредни протеини и висококвалитетни состојки како омега 3 и 6 масни киселини за да обезбедите постојан и стабилен раст.
-8%
Затвори

Happy Cat Adult Sterilised | 10kg

2,500.00 ден 2,300.00 ден
Happy Cat Adult Sterilised е комплетно избалансирана храна за мачки која ја оддржува здравствената состојба на уринарниот тракт благодарение на потребните минерали и контролата на урината.
-36%
Затвори

Гумена ракавица за одстранување на влакното

500.00 ден 320.00 ден
Гумена ракавица за одстранување на влакното
-36%
Затвори

Catit Self Groomer

550.00 ден 350.00 ден
Со оваа паметна четка, вашата мачка може да одлучи сама кога сака да го чешла крзното! Четката лесно се прицврстува преку пластична рамка на која било површина со лесен пристап за вашата мачка. Лесно кликнува внатре и надвор.
-17%
Затвори

Шише за патување за кучиња или мачки 500 мл

300.00 ден 250.00 ден