Се прикажуваат сите 10 резултати

Culinary Crunchy Snack Land-Geflügel 70гр

140.00 ден
Среќна мачка кулинарска крцкави награди за вашите најмили на прв поглед:
 • Дополнителна храна за мачки
 • Исто така погоден за стерилизирани мачки
 • Со живина: вкусен рецепт, високо прифаќање
 • За да се разгалите: крцкави закуски помеѓу оброците
 • Се-во-едно формула од Happy Cat:  обезбедува важни хранливи материи и витални материи
 • Направено без додаден шеќер
 • Убава форма на срце: украсни задоволства за кадифени шепи
 • Без вештачки конзерванси

Minkas Junior Care Geflügel

2,200.00 ден
Happy Cat Minkas Junior Care with Poultry е балансирана комплетна храна дизајнирана за посебните потреби на младите мачки од 13-та недела од животот. Вредните животински протеини, висококвалитетните состојки како што се омега-3 и омега-6 масни киселини и многу витални витамини обезбедуваат сеопфатен хармоничен раст. Произведен во Германија под строга контрола на квалитетот.

Minkas Urinary Care

2,400.00 ден
Нежната формула без соја го прави добиточната храна особено лесна за варење. Содржи висококвалитетни животински протеини (84%). Висококвалитетните, лесно сварливите протеини од живина и намалената содржина на магнезиум и фосфор помагаат да се намали pH вредноста на урината. Превентивно го ублажуваат товарот на бубрезите. Оптимална нежна храна за сите возрасни мачки за ефикасна превенција од болести на уринарниот тракт. Без вештачки бои, вкусови и конзерванси. 0% додаден шеќер. Тие гарантираат најдобра сварливост до 90%. Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот!

Sterilised Adult Voralpen-Rind

2,900.00 ден
Комплетна храна за возрасни кастрирани/кастрирани мачки. Рецептот за стерилизирани возрасни мачки Voralpen-Breast е специјално прилагоден на нутритивните потреби на стерилизирани/кастрирани мачки. За да се обезбеди поголема разновидност на оброци во садот на мачката, вкусното зрно содржи само 10,5% масти и е исполнето со обилно баварско говедско месо, интегрален рузмарин и млечен трн. Поради формата на зрно, овој оброк може да се користи и за секојдневна нега на забите. Добро е за кожа и крзно -          Зајакнување на имунолошкиот систем -          Поддржете го здравјето на срцето -          Регулирано варење -          Го поддржува уринарниот тракт

Minkas Sterilised Poultry 10 kg

2,600.00 ден
Нашата Стерилизирана  Happy Cat Minkas е специјално прилагодена на потребите на стерилизираните мачки. Урамнотежената комплетна храна го поддржува одржувањето на идеалната тежина на вашата мачка со намалената содржина на маснотии и оптимизираната пропорција на заситена брутална храна. Нашиот рецепт со висок процент на вредни животински протеини е 100% избалансиран и природен. Вкусната сува храна е преполна со витамини и минерали и го поддржува имунолошкиот систем. Се разбира, нашите рецепти се без вештачки ароми и конзерванси. Почестете ја вашата мачка со целосен и богат вкус со нашата стерилизирана живина Minkas. Вкусната храна е богата со омега-3 и -6 масни киселини, кои ја поддржуваат кожата и крзното на вашата мачка.  

Minkas Perfect Care Geflügel & Reis – 0,5 кг

160.00 ден
Поддржува дигестивен тракт на чувствителни мачки Нашата Совршена нега на  Happy Cat Minkas Perfect Care е вистински празник за вашата

Happy Cat Minkas Hairball Control Geflügel-10кг

2,300.00 ден
 

Помага во намалување на топење на влаканата

Culinary Adult Weide-Lamm- 10кг

2,600.00 ден

Кои се придобивките од кулинарното јагне?

 • лесно сварлива
 • ги поддржува зглобовите
 • ги намалува влакненцата
 • исто така погоден за чувствителни мачки

Happy Cat Minkas Perfect Mix 10KG

2,200.00 ден
 • 75% животински протеини *
 • 100% избалансиран и соодветно
 • Без додаден шеќер
 • Со вредни витамини

Happy Cat Minkas Kitten Care 10kg

2,200.00 ден
Нашата грижа за мачиња Happy Cat Minkas содржи вредни протеини и висококвалитетни состојки како омега 3 и 6 масни киселини за да обезбедите постојан и стабилен раст.