Прикажувам 1–12 од 46 резултати

КОСКА ПРЕСУВАНА

20.00 ден

КОСКА ПРЕСУВАНА 5 см

Играчка За Џвакање За Кучиња Од Кактус

350.00 ден
☞Направете го вашето куче да ужива во четкањето --- Откако ќе додадете паста за заби или омилена храна на жлебовите, оставете ги вашите кучиња сами да си ги мијат забите и да го освежат сопствениот здив! Веќе нема да ви пречи како да ги четкате забите на вашето  куче. Назабените жлебови помагаат поефикасно да се исчисти забниот камен на задните заби. Направете го вашето куче орално здраво и свежо, за да можете да уживате во среќното време со вашето прекрасно куче.

Морска зведа за чистење од кариес

380.00 ден
Играчката за џвакање кучиња Sinrox помага да се задоволат инстинктивните потреби на кучињата, обезбедува ментална стимулација и ја ослободува нивната дополнителна енергија со џвакање. Со поттикнување на здрава игра и задоволување на инстинктивните потреби, да помогнете во решавањето на чистењето на забите, вознемиреноста во разделбата, досадата, управување со тежината, тренинг, копање, лаење и многу повеќе! Тркалезните моларни испакнатини на врвот и на дното се специјално дизајнирани за чистење на секачите на миленичиња кучиња. За време на процесот на користење на оваа играчка, кучето ќе ги користи секачите за да ги касне овие два вида моларни испакнатини. За да може темелно да ги исчисти секачите на кучето, а секојдневната заштита ќе ги направи секачите на кученцето многу поздрави.  

Стоматолошка коска за чистење од кариес

350.00 ден
100% сосема ново, 100% одличен квалитет. Кога кучињата ќе го каснат производот, острите заби ќе влезат во закривениот резервоар за чистење во моларниот канал, а острите катници наредени паралелно во резервоарот за чистење ќе го исчистат од врвот до дното.

PEDIGREE Biscrok Gravy Bones 400 g

150.00 ден
Gravy Bones Pedigree се крцкави бисквити за кучиња во облик на коска, покриени со вкусен сос со вкус на месо. Овие бисквити се богати со витамини и минерали кои помагаат во одржувањето на природната одбрана на вашето куче, калциум, коски и здрави заби и Омега 3

Pedigree Biscrok

170.00 ден
Педигре Бискрок Крцкави грицки за кучиња во облик на коска во 3 различни вкусови, со исклучително пилешко, говедско и јагнешко месо. Со важни омега-3, витамини и минерали и без вештачки бои или ароми.  

Pedigree Tasty Minis- Вкусни грицки со парчиња од говедско месо

80.00 ден
PEDIGREE® Вкусни грицки со парчиња од говедско месо

Pedigree Rodeo-Дополнителна храна за куче,месо со говедско -70 gr.

60.00 ден
Педигре Родео е вкусно месо со говедско. Богато со витмини.Витамините и минералите му помагаат на вашето домашно милениче да го задржи природниот имунитет. Калциумот му дава да се зајакнат забите на вашиот милник. Омега 3 му помага на кучето да остане во топ форма. СОСТОЈКИ: деривати од растително потекло, житарици, месо и производи од животинско потекло (минимално 4% говедско месо), минерали, шеќери, семе, масла и масти. АНАЛИТИЧКА СОСТАВ (%): Протеини 23%, масти 3,5%, неоргански материи 8%, сурова влакна 1,5%, масни киселини омега 3, 660mg / kg, калциум 1,8%, витамин Е 55mg / kg. ДОДАТОЦИ за кг: Витамин А 5700 ИЕ, железен сулфат монохидрат 50mg. Нивото на витамини е загарантиран до истекувањето на рокот. Упатство на дозирање: За мали кучиња до 1 стапче на ден; Средни кучиња до 2 стапчиња на ден; Големи кучиња до 3 стапчиња на ден. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче. Чувајте го производот на ладно и суво место. Нивото на витамини е загарантиран до истекувањето на рокот. Упатство на дозирање: За мали кучиња до 1 стапче на ден; Средни кучиња до 2 стапчиња на ден; Големи кучиња до 3 стапчиња на ден. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче. Чувајте го производот на ладно и суво место.