Приказ 1–12 за 35 производи

Прикажи категории
Затвори

ЧЕТКА ЗА МИЛЕНИЧИЊА

150.00 ден
Четка за расчешлување на миленици.
-50%
Затвори

ПЕТ ЗОМ- четка за домашни миленици

780.00 ден 390.00 ден

Дајте му ја на вашето милениче најдобрата нега која ја заслужува и заборавете на кучешките и мачешките влакна низ целата куќа. Магична четка која го негува и чисти крзното на вашето милениче без непријатност - во само 3 чекори!

-36%
Затвори

Гумена ракавица за одстранување на влакното

500.00 ден 320.00 ден
Гумена ракавица за одстранување на влакното
-46%
Затвори

Furminator: За големи раси со долго влакно

1,400.00 ден 750.00 ден
Дали водите битка со испуштање на влакна во вашиот дом? Кучињата секогаш имаат и секогаш ќе се пролеваат. Сопствениците на кучиња ќе бидат во оваа битка која никогаш не завршува се додека кучињата живеат во затворено. Повеќето сопственици на кучиња ќе ви кажат дека чистење со правосмукалка едноставно не е доволно. Големи кучиња може да исфлуваат големи количини на влакна низ вашиот дом. Алатката за големо куче FURMINATOR е специјално дизајнирана за кучиња од 51-90 килограми.
-13%
Затвори

Четка за одстранување влакна и масажа (Кербл)

450.00 ден 390.00 ден
за нежно чистење и масажа да се стимулира циркулацијата на крвта ги отстранува непотребните влакна и првутот високо квалитетна серија

Furminator: За мачки со долго влакно

1,200.00 ден 600.00 ден
Наменето за мачки чије влакно е подолго од 5 см. Ја намалува мрзеливоста до 90%. Има должина на сечилото од 6,7 см. Сечилото од не’рѓосувачки челик достигнува длабоко во крзното на мачето и нежно ја отстранува подвлакната и паднатите влакна. Има поголема ефикасност од која било четка или чешел со иста цел. Овозможува влакната и подвлаката да се отстранат едновремено, што мачето би го изгубило за време на редовниот процес на мрзеливост, што може да трае исклучително долго време. На овој начин се спречува акумулацијата на паднатите влакна на мебел, гардероби, теписи, автомобили … Обезбедува рамномерна дистрибуција на маснотии низ крзното на кучето и со тоа придонесува за здравјето и убавината на кожата. Патентираната технологија на изработка овозможува лесна примена и трајност на производот.
-26%
Затвори

Машинка за стрижење миленици

1,950.00 ден 1,450.00 ден
Комплетна машинка за стрижење на вашите миленици.
-40%
Затвори

Groom Glider -Четка за мачка или куче

650.00 ден 390.00 ден
Комбинира 3 алатки за чешлање во 1 до лесно раздвојување, на вашето домашно милениче! Флексибилни силиконски прсти нежно се летаат низ крзно и отстрануваат јазли Отстранува влакна и има дофат длабоко до подвлакното Доволно нежно за употреба на мебел и облека
-29%
Затвори

Четка за бањање на домашни миленици со диспанзер за шампон

350.00 ден 250.00 ден
Има силиконска глава, која е мека и удобна и може да се користи за бањање и масажа. Произведува рамномерно пена
-45%
Затвори

Мека нежна силиконска четка за чистење шепи кај миленичиња

350.00 ден400.00 ден
Не можете ли да ги измиете нечистотиите и песокот од шепите на вашето домашно милениче?
-35%
Затвори

Туш-масажер за миленици

930.00 ден 600.00 ден
Пред да го набавите производот, ве молиме поставете ги потребните прашања, ние сме тука да одговориме на сите ваши прашања. Ви благодараме!.
-40%
Затвори

Гума за заштита од кариес

400.00 ден450.00 ден
Пред да го набавите производот, ве молиме поставете ги потребните прашања, ние сме тука да одговориме на сите ваши прашања. Ви благодараме! 360 степени за чистење: Оваа кучешка четка покрива од четири страни. Можете да ја исцедете пастата за заби  во горната дупка, тогаш пастата за заби ќе избие од 6-те мали дупки што ќе им помогнат на кучињата да ги исчистат забите длабоко Слатка миризба: Стапче за четкање на кученце, натопено со свеж крем. Така, кучињата ќе имаат повеќе интереси за неговата нова играчка и ќе уживаат да ја џвакаат Охрабрете ги вашите кучиња да го џвакаат стапчето од сите насоки, со цел да ги исчистат дури и тешко достапните задни катници Безбедно и трајно: Производот е изработен од нетоксична природна гума. Мека текстура дизајнирана да биде безбедна за непцата на вашето куче, нема да му наштети на здравјето на вашите кучиња Лесно за чистење: Гумениот материјал е лесен за чистење и може да се чисти во машината за миење садови. За да ја задржите четката чиста, предлагаме да ја исчистите пред и откако кучињата ќе ја џвакаат.