Прикажувам 1–12 од 88 резултати

Dog chaser – Супер ултразвучен апарат за кучиња

800.00 ден

Ултразвучен апарат против лаење на кучиња за исплашување кучиња против лаење Уред со висока моќност на LED ламбички

Овој производ главно се користи за надворешна средина за да се спречат напади на кучиња. Кога ќе се сретнете со кучето кое се обидува да ве нападне, смислете го ова супер оружје. Ова оружје ќе лансира Тренерот се заснова на теоријата дека ултразвукот (ултразвучниот бран достигнува до 125db) е над горната граница на човечкиот слух и супер ултразвучната и силна бела светлина од 28000 mcd. Може да активира визуелно и адитивно активирање на кучиња, мачки и други животни, но нема да има никакви ефекти врз луѓето. 

GPS tracker за следење на вашиот миленик

3,650.00 ден
GPS  за кучиња - GPS локатор TKSTAR  локатор/тракер за кучиња е уред со кој можете во секое време да знаете каде е и каде се движи вашето милениче. Инсталирањето е многу едноставно, треба само да вметнете SIM картичка од која било мрежа, инсталирајте ја апликацијата и кога сакате можете да ја добиете прецизната локација на вашето домашно милениче! Работата на уредот се заснова на GPS/GPRS мрежата и GPS локација на сателитот

ИГРАЧКА РАГБИ ТОПКА ДЕНТА ФАН

340.00 ден
  • природна гума
  • вкус на нане
  • ги масира непцата

Средство за нега на уши

240.00 ден
Средство за кучиња, мачки и мали животни – 50ml Се употребува при нечистотии, капнете од средството на надворешниот дел од увото. Нежно со памук се тапкува до каде што е видливо. Грижата за уши обезбедува благо чистење, го подобрува процесот на чистење и го дезинфицира увото.

Играчка За Џвакање За Кучиња Од Кактус

350.00 ден
☞Направете го вашето куче да ужива во четкањето --- Откако ќе додадете паста за заби или омилена храна на жлебовите, оставете ги вашите кучиња сами да си ги мијат забите и да го освежат сопствениот здив! Веќе нема да ви пречи како да ги четкате забите на вашето  куче. Назабените жлебови помагаат поефикасно да се исчисти забниот камен на задните заби. Направете го вашето куче орално здраво и свежо, за да можете да уживате во среќното време со вашето прекрасно куче.

Играчка за дистрибуција на храна со мечка „Олипет“

490.00 ден
Овој производ е мултифункционална играчка за дистрибуција на храна и може да се користи за мачки и кучиња. Тоа е фидер и играчка.

Шише за вода со диспанзер

450.00 ден
Зошто треба да му донесете шише со вода на вашето куче додека сте на отворено?
  • Кучињата во спортот треба да пијат повеќе вода.
  • Нечистата вода доведува до проблеми со стомакот лесно.
  • Пиењето премалку вода е лесно да се разболи.
  • Нахранете го вашето домашно милениче со чиста вода кога излегувате.
  • За да го направите вашето  куче да расте здраво и среќно.
  • Кога го имате ова шише, никогаш не се грижите за пиењето на миленичето.

Стоматолошка коска за чистење од кариес

350.00 ден
100% сосема ново, 100% одличен квалитет. Кога кучињата ќе го каснат производот, острите заби ќе влезат во закривениот резервоар за чистење во моларниот канал, а острите катници наредени паралелно во резервоарот за чистење ќе го исчистат од врвот до дното.

Безбедно патно седиште за домашни миленици

950.00 ден
Безбедна заштита на вашето куче или мачка од паѓање и повреди при возење. Избегнувајте отпечатоци од шепи во автомобилот и несреќи кога чувате милениче Спецификации: Големина на артикл: 320 * 250 * 360мм

Топче за храна за домашни миленици

490.00 ден
Практично и едноставно Се што треба да направите е да одвртете го горниот дел, да додадете храна за домашни миленици и храната ќе падне од дното на фидер заради напорите на миленичето. Можете да уживате во забавата, да спиете добро, додека вашето милениче ке се забавува.