Прикажувам 1–12 од 48 резултати

Автоматска фонтана за вода за домашни миленици

1,800.00 ден

Оваа пренослива фонтана има многу тивка водоотпорна пумпа и 2 филтри за двојна филтрација, така што вашето куче или мачка секогаш имаат свежа вода за пиење, дури и кога не сте дома.

Лежалка за куче

2,150.00 ден
Лежалките OUTDOOR се наменети за надворешна употреба и изработени од висококвалитетен водонепропустлив Impertex и внатрешно полнење од сунгер и фибер. Ткаенината е погодна за здравјето на милениците Димензии 95x70x22

Пренослив ранец за превоз на мачки за патување

1,450.00 ден
Ова е фантастичен ранец за мачки за почеток. Вашето мало крзнено бебе неизбежно ќе одолее да влезе или да остане во торбата. Со неговиот внатрешен дизајн, сè што треба да направите е да ги закачите нивните ремени или јака на задната страна. На тој начин, не мора да се грижите дали ќе избегаат додека се навикнуваат на чантата.

Brooklyn Meat Menu Adult Mix 20kg

1,700.00 ден
Бруклинската сува храна е комплетен и целосен оброк, богат со хранливи материи и витамини идеален за задоволување на нутритивните потреби секое возрасно куче. Сјајна крзно Јаки коски Здрави заби

ROYAL CANIN- BEAGLE ADULT

1,790.00 ден
Храната Royal Canin Beagle е специјално развиена за да ги задоволи уникатните потреби на оваа прекрасна раса. Најдобрата храна за кучиња за Биглс им помага да одржат идеална тежина додека го поддржуваат здравјето на нивните коски и зглобови. Комплетна храна за кучиња - Специјално за возрасни и зрели Бигли - постари од 12 месеци.

Пренослив ранец за превоз на мачки за патување

1,450.00 ден
Ова е фантастичен ранец за мачки за почеток. Вашето мало крзнено бебе неизбежно ќе одолее да влезе или да остане во торбата. Со неговиот внатрешен дизајн, сè што треба да направите е да ги закачите нивните ремени или јака на задната страна. На тој начин, не мора да се грижите дали ќе избегаат додека се навикнуваат на чантата.

GOURMET GOLD Парченца во паштета-4X85 гр

150.00 ден
За просечна возрасна мачка (4 кг), храни 3 до 4 лименки на ден во најмалку 2 одделни оброци. Просеците за одржување

За појаки и поздрави коски Canina PUPPY LIME” 150гр

700.00 ден
За здрав скелет и јаки заби, специјално дизајнирани за тело во раст и развој Исхрана за кучиња и млади кутриња од 6та недела до 15от месец од животот. Заради денешниот состав на храните многу од кутрињата растат пребрзо. Предизвикано од помалата испорака на калциум, фосфор и други минерали од предвиденото, забите и скелетот се послабо развиени. Составот на ПАПИ таблетите намерно не содржат витамини и имаат оптимален сооднос на калциум и фосфор. Овие таблети се составени на балансиран начин со елементи во трагови, железо, цинк, бакар, манган, јодит, селен и се посебно дизајнирани за потребите на организам во раст. Лесно е сварливо и треба да се дава дневно од првиот ден на исхрана (околу 6та недела) до крај на периодот на растење. Доколку таблетите се даваат секојдневно и според препорачаното дозирање, развојот на здрав скелет и цврсти заби се потпомогнати на оптимален начин. Состојки по кг: Калциум 22,0%, Фосфор 7,5%, Натриум 3,2%. Додаток по кг: Цинк 837 мг, Манган 195 мг, Бакар 162 мг, Јод 13 мг, Селен 4 мг, Кобалт 3 мг.

За појаки и поздрави коски Canina CALCIUM CARBONAT 350гр

800.00 ден
За појаки и поздрави коски Калциумот е неопходен за задоволување на потребите на кучето. На организмот му е потребен калциум заради:
  • Засирување на крвта
  • Одржување на мускулите во добра кондиција
  • Цврсти заби
  • За раст и одржување на скелетот во добра кондиција
Возрасните кучиња имаат потреба од постојано давање на калциум, зависно од неговиот метаболизам. Дозирањето треба да се дуплира кај бремени женки во фаза на лактација (доење). Калциум карбонатот овозможува здрави и цврсти коски и заби Состојки: Калциум 27% (пепел 5% нерастворлив во Хлороводородна киселина).

Бест бридер – Оригинал премиум 20кг е комплетна избалансирана храна за возрасни кучиња богата со витамини.

100.00 ден / kg
Преработени животински протеини (Пилешко 14%), пченица (ориз 4%) животински масти, харинга, сушена репка пулпа, сончпгчедово масло, дикалциум фосфат, калиум хлорид, натриум хлорид, квасец. Аналитички протеини – Суров протеин 25%, масла и масти 16%, сурови влакна 3%, сурова пепел 7,5%, Калциум 1,2%, Калиум 0,69%. Адитиви – Хранливи дотадоци А 22 500УИ, Витамин Д3 1850У.И. Витамин Е (алфа токоферил ацетат) 330мг. Железен сулфат монохидрат 385мг (115мг железо). Меден сулфат пентахидрат52мг. Сулфат монохидрат 23мг, (манган7,2), цинк сулфат монохидрат 530мг/кг. Цинк 185мг/кг. Калциум јодат, јод 4,2мг/кг. Натриум селенит 0,78мг/кг. Дневна доза 5-10кг 100-175г – 30-40кг 400-500г 10-20кг 175-300г – 40-50кг 500-600г 20-30кг 300-400г – 50-60кг 600-700г

Бест бридер – Енерџи плус 20кг е комплетна избалансирана храна за возрасни кучиња богата со витамин

Комплетна храна за активни кучиња. Составена од преработени жиботински протеини. Пилешко 15%, пченка, животински масти, свинско и говедско месо 10%, ориз, пченица, пченка глутен, крмно брашно, сушена репка, квасец, дикалциум фосфат, калиум хлорид, натриум. Аналитички компоненти – Сурови протеини 30%, масла и масти 20%, сурови влакна 2,8%, сурова пепел 7%, Калциум 1,3%, Фосфор 1%, калиум 0,67%. Адитиви – Хранливи додатоци – Витамин А19000 ИУ/кг. Витамин Д3 230мг/кг, Витамин Б1 1,1мг/кг. Витамин Б2 5.0мл/кг. Витамин Б6 1,1мг/кг. Витамин Б12 0,025мг/кг. Никотинска киселина 12мг/кг. Фолна киселина 0,20мг/кг. Пантотенска киселина 10мг/кг. Биотин 0,23мг. Сулфат моноксид 315мг/кг. Јод-3,4мг/кг. Натриум селенит 28мг/кг. Меден сулфат пентахидрат 44мг/кг. Сулфат монохидрад 19мг/кг. Цинк сулфат монохидрат 430мг/кг. Калциум јодат 34мг/кг. Износите прикажани на табелата се само приближни и можат да се разликуваат во зависност на растот на животното, психолошката состојба и надворешна температура. Да се чува на ладно и суво. Конзумирање до датумот кој е означен на етикетата. Тежина Активност Средна Висока 10-15кг 130-175г 170-225г 225-270г 20-30кг 220-300г 280-370г 330-440г 40-50кг 370-450г 460-550г 550-650г

Лоло: Природен минерален блок за птици, со школки и јаболко

50.00 ден
Минерална храна за птици Вкусови: Природен минерален блок за птици, природа - Состав: Калциум карбонат 100% Природен минерален блок за птици, со школки - Состав: Калциум карбонат, морски школки Природен минерален блок за птици, со јаболко - Состав: Калциум карбонат, суво јаболко 4%