Приказ на 17 производи

Прикажи категории
-4%
Затвори

Sanicat diamonds classic – Силиконска песок за мачики 5л.

500.00 ден 480.00 ден
Sanicat diamonds classic – Силиконска песок за мачики 5л.
-4%
Затвори

Sanicat diamonds lavander – Силиконска песок за мачки 5л.

500.00 ден 480.00 ден
Sanicat diamonds lavander – Силиконска песок за мачки 5л.
-4%
Затвори

Sanicat diamonds Citric – Силиконска песок за мачки 5л.

500.00 ден 480.00 ден
Sanicat diamonds Citric – Силиконска песок за мачки 5л.

Зеофит- Тоалетна песок– 5л

130.00 ден
Хигенска тоалетна песок  за маче,Овој биопроизвод овозможува поголема хигиена во домот на одгледувачите на домашни миленици. Целосно го упива амонијакот и се спречува непријатната миризба во домот, овој хигиенски песок на база на Зеолит има способност целосно да ја впива влагата. Упатство: Направете седало за вашето милениче така што во еден сад ќе ставите од овој песок слој од 4 - 6 см. Рок на производот:неограничен. Пакување: натрон кеса 5Л.
Затвори

Citycat clumping – Тоалетна песок – 5л

180.00 ден
Хигенска  песок за маче CITYCAT Добивањето е произведено од 100% бентонит, се апсорбира силно и ефикасно ги отстранува непријатните мириси на мачката. Наполнете го тоалетот за мачки до длабочина 5-7 см. Отстранете ги грутки и извалканите делови секој ден со лопатка. Дополнете со чист нов песок на секои 2 - 3 дена за да ја одржите одредената длабочина на песок. Целосно заменете го песокот, кога ја губи својата апсорпциска моќ и е ефикасен во неутрализирање на мирисите (2-5 недели, во зависност од квалитетот на минералот). Измијте ја тавата со топла вода. Не фрлајте во тоалетот.
Затвори

Citycat ultra clumping – Тоалетна песок – 5л

180.00 ден
Citycat Ultra Clumping, 5 кг е ултра-песок за мачки направена од 100% бентонитна глина. Веднаш ја апсорбира влагата, со што чистењето е лесно и брзо! Многу добро ги отстранува лошите мириси висококвалитетен бентонит, 100% природен.

MIO – Хигенска тоалетна песок за маче со мирис на портокал 5л

230.00 ден 200.00 ден
Хигенска  песок за маче со мирис на портокал. 99,5% без прашина. 100% природен и еколошки. Контролиран со природен мирис. Лесно се чисти. Висок капацитет за задржување на вода. Овозможува економска потрошувачка. Направено од висококвалитетен бентонит.

MIO – Хигенска тоалетна песок за маче со бебешка пудра 5л

230.00 ден
* 99,5% без прашина. * 100% природен и еколошки. * Висок капацитет за задржување на вода. * Белата боја ви помага да забележите болест на вашата мачка. * Спречува штетни честички да се држат до шепата на вашата мачка. * Се троши долго време благодарение на брзата агломерација, економичен е. * Комплетно изработено од природна бела боја, бентонитска глина.
Затвори

Силиконски песок – Лаванда – Падован

420.00 ден
Силиконски песок за мачки со арома на лаванда. Пакување од 5 литри / 2,2кг.
Затвори

Песок за мачки – Зен – Саникет

470.00 ден
Хигиенски песок за мачки Зен. Пакување од 6 литри. Хигиенски песок за мачки кој има мирис на цвет од лотос, обезбедува ефикасна контрола на мирис и има смирувачки ефект.  
Затвори

Песок за мачки – 7дејс Алое вера – Саникет

180.00 ден
Хигиенски песок за мачки Алое вера. Пакување од 5 литри.

Песок за мачки – Бриз – Саникет

220.00 ден
Хигиенски песок за мачки со релаксирачки ефект. Пакување од 5 литри.

Песок за мачки – Клампинг оранж – Саникет

240.00 ден
Хигиенски песок за мачки со арома на портокал. Пакување од 5 литри.
Затвори

Песок за мачки – Оксиген П. – Саникет

400.00 ден
Хигиенски песок за мачки со активен кислород. Пакување од 10 литри.
Затвори

Песок за мачки – Клампинг Про. – Саникет

300.00 ден
Хигиенски песок за мачки Клампинг Про. Пакување до 10 л. Песокот Sanicat Clumping Duo е направен од бел бентонит , природен производ од глина. Овој материјал брзо и компактно и е способен да апсорбира голема количина на течности. Благодарение на ова, можете исто така да ги елиминирате непријатните мириси додека даде пријатна арома на ванила и мандарина . Интензивниот бел бентонит му дава на песокот посебено дејство: ја одржува хигиенската лента чиста подолго време . Поради оваа причина, таа е идеална за сопствениците на мачки кои бараат голема ефикасност без да се откажат од оваа корист. Гранулите на овој песок се многу фини и меки, па затоа се меки со деликатните дланки на мачките. Sanicat Clumping Duo е совршена комбинација на голема моќ за апсорпција и неутрализација на мирисот! Сите карактеристики на прв поглед: Агломеративен песок со високи перформанси и капацитет за апсорпција 100% природен: интензивен бел природен бентонит Многу абсорбента: брзо дејствува на мириси и бактерии Со дискретна арома на ванила и мандарина: оптимална контрола на мирис Хигиенско решение: Ситни гранули: удобни за дланките на мачката
Затвори

Песок за мачки – Супер плус – Саникет

300.00 ден
Хигиенски песок за мачки со арома на Лаванда и портокал. Пакување од 10л Sanicat SuperPlus Хигиенскиот песок за мачки е 100% природен, со мирис на лаванда и портокал, брзо ја апсорбира влагата и го спречува ширењето на непријатен мирис. • 100% природен • еколошки • има бактериостатско дејство • многу абсорбента • е идеален за хигиена на мачиња во домашни услови • 351g на ден се доволни за апсорпција и пријатен мирис • 10 Литри достигнуваат околу 21 ден • Паковање 10 Литри.
-5%
Затвори

Sanicat: Декоративен посип Christmas Tree, 6 L

550.00 ден 520.00 ден
 
  • Празничниот мирис на ела што се ослободува по употребата на попрскувања
  • Неутрализирајте ги мирисите на природен и безбеден начин за вашата мачка
  • Максимална чистота, висока апсорпција и лесно одржување
  • Без прав, без соголување на бојата, нежно на шепите на мачки
  • Состав: Бел бентонит, обоени гранули
  • Пакет: 6 Л