Прикажувам 1–12 од 35 резултати

Sensible Mini Toscana 10кг

2,640.00 ден
 • Намалена содржина на маснотии
 • Бес глутен со лосос
 • Рецепт без глутен
 • За кастрирани/кастрирани кучиња

Happy Dog Soft Snack fit & vital Puppy Junior 100гр

100.00 ден
Fit & Vital Snack Puppy & Junior.  дополнителен витамин Ц. Го зајакнува имунолошкиот систем на вашето кученце.
 • Балансирана разновидност на протеини.
 • Рецепт без пченица.
 • Екстра вкусно.
 • Го поддржува имунолошкиот систем.

Мека грицки награди за кучиња Индија 100гр Soft Snack India

95.00 ден
Разгалете го вашето куче со вкусни и здрави подароци. Вегетаријанска закуска со вкусен рецепт од грашок, брусница и кокос. Идеален за оние со дигестија и чувствителна кожа.

NaturCroq Mini Puppy Trainingssnack 100гр

90.00 ден
Меката тренажна закуска со лесно сварливо пилешко и ориз лесно се дели поради обликот на коските и затоа е многу погодна за мали кучиња од 6-та недела од животот и до 10 кг возрасна тежина. За да не му недостига разновидност на вашето мало кученце за време на тренинзите, го развивме ова лесно сварливо задоволство. Оптимален тренинг засилувач со загарантирани многу моменти на уживање.

Happy Dog Adult Mini XS Japan 1,3 kg

600.00 ден
Комплетна храна за возрасни кучиња од мали до многу мали раси Рецепт без глутен со пилешко, пастрмка и ориз Екстра мала храна за особено мали кучиња Идеалена за меко и нежно влакно Помага да се намали мирисот на столицата Лесно сварливите состојки обезбедуваат контролирана количина на столица Произведено во Германија  

fit & vital – Puppy

4,300.00 ден

Зошто фит и витална храна за кученца е толку добра за кученца?

 • Балансирана разновидност на протеини од живина, риба, јајца и многу повеќе
 • формула без пченица
 • го поддржува имунолошкиот систем
 • со ѓумбир и новозеландски школки за мускулно-скелетниот систем
 • Паковање од 18 кг

Mini XS Bali

600.00 ден
Компленто избалансирана храна за Помераци Разгалете го вашиот мал гурман со извонреден состав на вкусно пилешко рафинирано со вредна куркума. Безглутенскиот и вкусен Sensible Mini XS Bali рецепт со многу омега-3 и омега-6 масни киселини промовира сјаен слој и непроменета кожа за вашиот четириножен пријател. Yucca Schidigera помага да се намали мирисот на столицата и лесно сварливите состојки во комбинација со куркумата го поддржуваат редовното варење и контролираната количина на столица. Совршено мени за сите кои сакаат да ја разгалат својата мила на избалансиран начин. Екстра малите крокети се оптимално прилагодени на забите на особено малите кучиња . Комплетна храна за возрасни кучиња од мали до многу мали раси.

Happy Dog fit & vital – Sport -14кг

3,100.00 ден
Happy Dog fit & vital Sport е оптимално прилагоден на потребите на кучињата во спортот и перформансите. Врз основа на уникатниот Happy Dog Natural Life Concept®, особено добро толерираните состојки, Л-карнитинот и вредните новозеландски школки, имаат позитивен ефект врз мотивацијата и мускулно-скелетниот систем. Рецептот богат со енергија и без пченица обезбедува најдобра издржливост и состојба и затоа е идеален за кучиња со висока активност и во спортот.

Happy Dog fit & vital – Medium Adult -12кг

2,550.00 ден
 • Го поддржува имунолошкиот систем
 • Совршен за кожата и влакното
 • Високо сварлива протеинска храна

Happy Dog NaturCroq Lamm & Reis -15кг

2,650.00 ден
NaturCroq Јагнешко и ориз
Лесно сварлива природна храна со јагнешко и ориз за возрасни кучиња

Happy Dog NaturCroq Rind & Reis -15кг

2,550.00 ден
Happy Dog NaturCroq Beef & Rice е формулиран за нормално активни кучиња од сите раси. Крцкавите крокети имаат обилен вкус и избалансиран рецепт. Happy Dog NaturCroq Beef & Rice содржи цели зрна богати со влакна. Ова е многу заситено и му дава на вашето домашно милениче сложени јаглехидрати, како и W витамини и минерали . Храната за кучиња е направена главно од регионални состојки, вклучувајќи ароматични билки од природата на Баварија. Последно, но не и најмалку важно, Happy Dog NaturCroq Beef & Rice содржи вредни омега масни киселини , кои можат да ја поддржат природната функција на кожата и сјајот.

Happy Dog NaturCroq Lachs & Reis -11кг

2,150.00 ден
Природна храна со лосос за возрасни кучиња, идеална за кожата и влакното
• Идеален за кучиња со чувствително варење на храната • Содржи здрави билки • 68% животински протеини • 0% шеќер • 100% избалансиран