Приказ 1–12 за 17 производи

Прикажи категории
-13%
Затвори

Happy Dog Baby Grain Free 10kg

3,400.00 ден 2,950.00 ден

Овозможува оптимална грижа за многу чувствителни кутриња

Happy Dog Baby Grainfree е високо сварлива и избалансирана целосна храна за особено чувствителни кутриња од 4-та недела од животот. На рецепт нуди разновидност на 5 избраните протеини од највисок квалитет , компири и вредни Нов Зеланд школки. Уникатната форма на срце со јамка го прави крокетот полесен за варење поради големата површина . Концептот Happy Dog Natural Life му дава на кучето сè од што неговиот организам може да има корист холистички. Од 7-ми месец наваму, треба полека да преминете на Happy Dog Junior Grainfree. Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот.
-18%
Затвори

Happy Dog Mini Baby & Junior / Gluten Free – 4 kg

1,200.00 ден 980.00 ден
Разновидната и избалансирана целосна храна за кученца со единствениот Happy Dog Natural Life Concept сигурно ги спречува симптомите на недостаток. Соодветна исхрана на кученца заснована на примерот на природата! Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот! За да се осигураме дека метаболизмот на вашето куче е оптимално и соодветно поддржан од видовите, ние користиме природни состојки кои имаат најдобри својства. Нашиот концепт „Happy Dog Natural Life“ комбинира состојки од кои холистички има корист организмот на вашето куче: елементи во трагови, семе од лен, избрани билки, јаболка и школки.
-21%
Затвори

Happy Dog Mini Adult / Gluten Free 4Kg

1,200.00 ден 950.00 ден
Комплетна храна за сите возрасни кучиња до 10 кг со нормални енергетски побарувања. Специјалниот рецепт со уникатниот Happy Dog Natural Life Concept® направен од природни состојки и дополнет со оригинални школки од Нов Зеланд е совршен за сите возрасни кучиња до 10 кг.
 • Со 5 животински протеини (месо, риба и остатоци)
 • Мали крокети за мали кучиња до 10 кг
 • Без глутен
 • Хранливи школки во Нов Зеланд
-15%
Затвори

Happy Dog Mini Adult / Gluten Free 8Kg

2,000.00 ден 1,700.00 ден
Комплетна храна за сите возрасни кучиња до 10 кг со нормални енергетски побарувања. Специјалниот рецепт со уникатниот Happy Dog Natural Life Concept® направен од природни состојки и дополнет со оригинални школки од Нов Зеланд е совршен за сите возрасни кучиња до 10 кг.
 • Со 5 животински протеини (месо, риба и остатоци)
 • Мали крокети за мали кучиња до 10 кг
 • Без глутен
 • Хранливи школки во Нов Зеланд
-10%
Затвори

Happy Dog Mini Baby & Junior / Gluten Free – 8 kg

1,950.00 ден 1,750.00 ден
Разновидната и избалансирана целосна храна за кученца со единствениот Happy Dog Natural Life Concept сигурно ги спречува симптомите на недостаток. Соодветна исхрана на кученца заснована на примерот на природата! Произведено во Германија под најстрога контрола на квалитетот! За да се осигураме дека метаболизмот на вашето куче е оптимално и соодветно поддржан од видовите, ние користиме природни состојки кои имаат најдобри својства. Нашиот концепт „Happy Dog Natural Life“ комбинира состојки од кои холистички има корист организмот на вашето куче: елементи во трагови, семе од лен, избрани билки, јаболка и школки.
-10%
Затвори

Happy Dog NaturCroq Puppy 15kg

2,900.00 ден 2,600.00 ден
 • За оптимален раст на кученцето
 • 100% избалансиран и соодветно
 • Не се користат генетски модифицирани производи
 • 0% додаден шеќер
 • Со природни состојки кои локално се одгледуваат во Баварија
 • Со вредни локални билки
-8%
Затвори

Happy Dog Junior Grain Free 10kg

3,000.00 ден 2,750.00 ден
Happy Dog Junior Grainfree има идеална содржина на енергија и протеини за особено чувствителните млади кучиња. Рецептот  нуди разновидност од 5 избрани протеини со врвен квалитет, компири и хранливи школки од Нов Зеланд. Уникатната форма на срце ги прави  лесни за варење. Концептот Happy Dog Natural Life Concept® ги снабдува кучињата со сите состојки што ќе им бидат од корист на нивните тела холистички. Откако ќе достигнат 18 месеци, тие треба постепено да се пренасочуваат во храна за возрасни Happy Dog, како што е „Канада“. Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.
-7%
Затвори

Happy Dog Profi SENSITIVE – GRAINFREE 24/14 20kg

4,500.00 ден 4,200.00 ден
GRAINFREE е сува храна за возрасни кучиња и за чувствителни кучиња со нетолеранција на храна и дигестивни / цревни нарушувања,
-11%
Затвори

Happy Dog Profi Line – Mini Adult 26/14 – 18кг

3,600.00 ден 3,200.00 ден
 
HappyDog
✔  Комплетна храна за сите возрасни кучиња од мала раса со тежина на возрасни кучиња не поголема од 10 кг. ✔  Со вкусна живина, јагнешко и лосос. ✔  Храна за кучиња на кои им е потребна нормална количина на енергија (26/14). ✔  Обезбедува оптимална стоматолошка заштита. ✔  Соја или други екстракти од растителни протеини не се користат во  храна. Произведено во Германија.
-11%
Затвори

Happy Dog Profi Gold Performance 34-24 20 кг

4,600.00 ден 4,100.00 ден
Комплетна избалансирана ПРЕМИУМ храна за возрасни кучиња од сите раси. За кучиња со екстремно зголемени енергетски потреби (34/24). Протени - 34% Масти - 24%
-9%
Затвори

Happy Dog Profi Line – Pro Body 25/20 – 15кг

3,200.00 ден 2,900.00 ден
Happy Dog Profi Line Pro Body е специјален високо-енергетски рецепт богат со маснотии, но со умерена содржина на протеини. Храната гради силна физичка структура на телото и е идеална за одржување на тежината на кучињата под многу голем товар. Оваа храна е погодна за исхрана на многу чувствителни кучиња. Високо сварлива здрава храна содржи вредни животински протеини, високо квалитетни житни култури и се прави без растителни протеини. Храната „Pro Body“ има одличен прием и толеранција.
Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.
-16%
Затвори

Happy Dog Profi Line 30/20 High Energy 20кг.

3,800.00 ден 3,200.00 ден
Profi Line High Energy 30/20  е целосна храна за сите возрасни кучиња произведени врз основа на говедско, живина, пченка и житни култури, има исклучително пријатен вкус и високо сварлива храна (90% искористување), наменета е за сите раси на кучиња со големи енергетски потреби , Не содржи вештачки бои, ароми и конзерванси.