Прикажувам 1–12 од 21 резултати

ПРОФЕСИОНАЛЕН КОМПЛЕТ ЗА ДОТЕРУВАЊЕ МИЛЕНИЧИЊА

9,000.00 ден

КАЖЕТЕ МУ ЗБОГУМ НА ВЛАКНАТА НА ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ!

✔️  Pro Pet Grooming Kit & Vacuum е ултимативно решение за сопствениците на домашни миленици кои сакаат да ги задржат своите крзнени пријатели да изгледаат најдобро, а истовремено да ги одржуваат своите домови чисти. Овој комплет „сè-во-едно“ вклучува моќен правосмукалка со отстранлива алатка за негување што го олеснува чистењето на влакната од домашни миленици и остатоците од теписите, мебелот и подот.

ПОДЛОГА ЗА ЛАДЕЊЕ ЗА МИЛЕНИЦИ

1,300.00 ден

Простирка за ладење која ќе го одржува вашето домашно милениче среќно и ладно без да страда од летните горештини.

Димензии: 85x50sm

Спреј за тренирање

200.00 ден
1. Овој производ е индуктор за обука за дефекација на кучиња. 2. Принципот на условен рефлекс се користи за да се научат кучињата да излачуваат во фиксна точка. 3.  Не го оштетува миризливиот и нервниот систем на кучињата. 4. Погоден е за сите кучиња и новите сопственици на кучиња. 5. Може да ви помогне да го решите проблемот што кучето уринира насекаде и да го олесни чистењето.

Четка со копче за отстранување на влакна од домашни миленици

800.00 ден
Го намалува опаѓањето За кратки, средни, долги влакна  не’рѓосувачки челик лесно се простираат низ финишот, на влакното Ергономски гумирана дршка

Професионална четка за чешлање

450.00 ден
На вашето домашно милениче ќе му се допадне да го четкаат! Удобна, силна и издржлива - Нашата четка е специјално дизајнирана со удобна рачка и анти-лизгачка рачка, која го спречува напрегањето на рацете и зглобот без разлика колку долго го четкате вашето домашно милениче!

Автоматска фонтана за вода за домашни миленици

1,800.00 ден
  • Голем капацитет од 2,5 литри : идеален за мачки, мали и средни кучиња и мали животни. Практично за сопственици на домашни миленици кои треба да бидат отсутни од дома со часови или дури денови
  • Системот за континуиран проток помага да се обезбеди чиста, здрава вода додека го охрабрува вашето домашно милениче да пие вода
  • Има 2 тројни филтри составени од: активен јаглен, смола за размена на јони и ткаенина кои задржуваат нечистотија, влакна, непријатни мириси и лош вкус. Заштитува и од болести на уринарниот систем
  • 3 различни режими на пренос во зависност од тоа што му се допаѓа на вашето домашно милениче
  • Направено од квалитетна PP издржлива и лесна за употреба и носење
  • Тивко работење (50 db) со потопна пумпа (поставена на дното) и долг USB-кабел (1,50 метри) за поврзување на струја

GetOff Спреј – Padovan спречува, да одат по нужда на непожелни места

320.00 ден
Get Off спречува, мачки и кучиња да одат по нужда на непожелни места  ( различни агли, растенија, врати, цвеќиња, порти итн..) без никакво оштетување на предметите или работите на кои се нанесува. Безопасно за животните. Пакување од 250мл.

2 во 1-Четка и фен за миленици

990.00 ден

НОВО Исчешлај и исуши го крзното на твоето милениче брзо и лесно!

2 во 1 преносен фен + чешел за вашите миленици Исушете и исчешлајте го крзното на вашите миленици брзо и лесно со помош на овој преносен фен и притоа пружете им максимално уживање. Вградениот чешел го оневозможува разлетувањето на крзно. Моќност 300w Работи на 220v 3 нивоа на јачината и топлината.

ПЕТ ЗОМ- четка за домашни миленици

390.00 ден

Дајте му ја на вашето милениче најдобрата нега која ја заслужува и заборавете на кучешките и мачешките влакна низ целата куќа. Магична четка која го негува и чисти крзното на вашето милениче без непријатност - во само 3 чекори!

Furminator: За мачки со кратко влакно

650.00 ден
Наменето за мачки со кратко влакно. Ја намалува мрзеливоста до 90%. Има должина на сечилото од 4,4 см. Сечилото од не’рѓосувачки челик достигнува длабоко во крзното на мачето и нежно ја отстранува подвлакната и паднатите влакна. Има поголема ефикасност од која било четка или чешел со иста цел. Овозможува влакната и подвлаката да се отстранат едновремено, што мачето би го изгубило за време на редовниот процес на мрзеливост, што може да трае исклучително долго време. На овој начин се спречува акумулацијата на паднатите влакна на мебел, гардероби, теписи, автомобили … Обезбедува рамномерна дистрибуција на маснотии низ крзното на мачето и со тоа придонесува за здравјето и убавината на кожата. Патентираната технологија на изработка овозможува лесна примена и трајност на производот.

Шампон за суво капење Trixie 100g

220.00 ден
Trixie Dry Shampoo нежно се грижи за крзното на вашето домашно милениче без потреба од ниту една капка вода. Благиот