Се прикажуваат сите 9 резултати

Culinary Crunchy Snack Land-Geflügel 70гр

140.00 ден
Среќна мачка кулинарска крцкави награди за вашите најмили на прв поглед:
 • Дополнителна храна за мачки
 • Исто така погоден за стерилизирани мачки
 • Со живина: вкусен рецепт, високо прифаќање
 • За да се разгалите: крцкави закуски помеѓу оброците
 • Се-во-едно формула од Happy Cat:  обезбедува важни хранливи материи и витални материи
 • Направено без додаден шеќер
 • Убава форма на срце: украсни задоволства за кадифени шепи
 • Без вештачки конзерванси

Minkas Junior Care Geflügel

2,200.00 ден
Happy Cat Minkas Junior Care with Poultry е балансирана комплетна храна дизајнирана за посебните потреби на младите мачки од 13-та недела од животот. Вредните животински протеини, висококвалитетните состојки како што се омега-3 и омега-6 масни киселини и многу витални витамини обезбедуваат сеопфатен хармоничен раст. Произведен во Германија под строга контрола на квалитетот.

Sterilised Adult Voralpen-Rind

2,900.00 ден
Комплетна храна за возрасни кастрирани/кастрирани мачки. Рецептот за стерилизирани возрасни мачки Voralpen-Breast е специјално прилагоден на нутритивните потреби на стерилизирани/кастрирани мачки. За да се обезбеди поголема разновидност на оброци во садот на мачката, вкусното зрно содржи само 10,5% масти и е исполнето со обилно баварско говедско месо, интегрален рузмарин и млечен трн. Поради формата на зрно, овој оброк може да се користи и за секојдневна нега на забите. Добро е за кожа и крзно -          Зајакнување на имунолошкиот систем -          Поддржете го здравјето на срцето -          Регулирано варење -          Го поддржува уринарниот тракт

Meat in Sauce – Culinary Atlantik-Lachs 85 gr

35.00 ден

Кесичка Happy Cat со нежни парчиња лосос во вкусен сос за возрасни/кастрирани мачки од 12 месеци.

 • Храната содржи 8% протеини и 4,5% масти
 • со многу вкусен лосос
 • нежни парчиња во вкусен сос
 • без додавање на конзерванси
  Состав: пилешко  23%, лосос 10%, интегрално пченично брашно, влакна од јаболка 0,05%, инулин од цикорија 0,4%, натриум хлорид, рибино масло 0,1%, сончогледово масло 0,1% Аналитички компоненти: 8% протеини, 4,5% масти, 0,5% влакна, 1,5% пепел, 81% влага, 0,05% омега-6 масни киселини, 0,03% омега-3 масни киселини

Minkas Sterilised Poultry 10 kg

2,600.00 ден
Нашата Стерилизирана  Happy Cat Minkas е специјално прилагодена на потребите на стерилизираните мачки. Урамнотежената комплетна храна го поддржува одржувањето на идеалната тежина на вашата мачка со намалената содржина на маснотии и оптимизираната пропорција на заситена брутална храна. Нашиот рецепт со висок процент на вредни животински протеини е 100% избалансиран и природен. Вкусната сува храна е преполна со витамини и минерали и го поддржува имунолошкиот систем. Се разбира, нашите рецепти се без вештачки ароми и конзерванси. Почестете ја вашата мачка со целосен и богат вкус со нашата стерилизирана живина Minkas. Вкусната храна е богата со омега-3 и -6 масни киселини, кои ја поддржуваат кожата и крзното на вашата мачка.  

Happy Cat Minkas Hairball Control Geflügel-10кг

2,300.00 ден
 

Помага во намалување на топење на влаканата

Culinary Adult Weide-Lamm- 10кг

2,600.00 ден

Кои се придобивките од кулинарното јагне?

 • лесно сварлива
 • ги поддржува зглобовите
 • ги намалува влакненцата
 • исто така погоден за чувствителни мачки

Happy Cat Minkas Perfect Mix 10KG

2,200.00 ден
 • 75% животински протеини *
 • 100% избалансиран и соодветно
 • Без додаден шеќер
 • Со вредни витамини

Happy Cat Minkas Kitten Care 10kg

2,200.00 ден
Нашата грижа за мачиња Happy Cat Minkas содржи вредни протеини и висококвалитетни состојки како омега 3 и 6 масни киселини за да обезбедите постојан и стабилен раст.