Прикажувам 1–12 од 18 резултати

Pedigree Gravy Bones 400гр

185.00 ден
Pedigree Gravy Bones – Дополнителна храна за куче 400гр
  • Бисквитите за кучиња Biscrok се задоволства за кучиња кои содржат омега 3 за да ги одржуваат фит за живот, витамини кои помагаат во одржување на нивната природна одбрана и минерали како калциум за да им помогнат да им дадат силни коски

Pedigree Biscrok

185.00 ден
Педигре Бискрок Крцкави грицки за кучиња во облик на коска во 3 различни вкусови, со исклучително пилешко, говедско и јагнешко месо. Со важни омега-3, витамини и минерали и без вештачки бои или ароми.  

Pedigree Tasty Minis- Вкусни грицки со парчиња од говедско месо

90.00 ден
PEDIGREE® Вкусни грицки со парчиња од говедско месо

Pedigree- junior 15кг + ( РЕФУС)

180.00 ден - 190.00 ден / kg
Вреќа 15кг. За секоја купена вреќа пониска цена

Chappi adult говедско 13,5кг + РЕФУС

150.00 ден - 160.00 ден / kg
Цена по кг 120 ден. Вреќа 13,5кг. За секоја купена вреќа пониска цена (8-%)

Pedigree- adult пилешко,говедско 15кг- 1кг рефус

180.00 ден - 190.00 ден / kg
Цена по кг 150 ден. Вреќа 15кг. За секоја купена вреќа пониска цена

Pedigree Junior. –Паучи за млади кучиња пилешко и говедско со ориз – (4х100гр)

140.00 ден
Храна за кучиња, со парчиња месо во желе е здрава и урамнотежена храна за кученца од 2 до 12 месеци. Педигре Јуниор е комплетна храна која е лесна за варење на кученцата. Содржи калциум и фосфор и сите потребни хранливи материи со цел да се јаде здраво, да се поддржи добро варење, здрава кожа , да се зајакне имунолошкиот систем и да се грижи за здрави коски. Влажната храна  педигре, во кесичка е храна која се состои од месо и производи од животинско потекло, така што можете да бидете сигурни дека со тоа што ќе му ги дадете на вашето куче, ќе му обезбедите здрав оброк, без вештачки бои, вкусови и конзерванси.Педигре Јуниор им помага на кученцата да растат здрави и да го откријат светот.

Pedigree Rodeo-Дополнителна храна за куче,месо со говедско -70 gr.

60.00 ден
Педигре Родео е вкусно месо со говедско. Богато со витмини.Витамините и минералите му помагаат на вашето домашно милениче да го задржи природниот имунитет. Калциумот му дава да се зајакнат забите на вашиот милник. Омега 3 му помага на кучето да остане во топ форма. СОСТОЈКИ: деривати од растително потекло, житарици, месо и производи од животинско потекло (минимално 4% говедско месо), минерали, шеќери, семе, масла и масти. АНАЛИТИЧКА СОСТАВ (%): Протеини 23%, масти 3,5%, неоргански материи 8%, сурова влакна 1,5%, масни киселини омега 3, 660mg / kg, калциум 1,8%, витамин Е 55mg / kg. ДОДАТОЦИ за кг: Витамин А 5700 ИЕ, железен сулфат монохидрат 50mg. Нивото на витамини е загарантиран до истекувањето на рокот. Упатство на дозирање: За мали кучиња до 1 стапче на ден; Средни кучиња до 2 стапчиња на ден; Големи кучиња до 3 стапчиња на ден. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче. Чувајте го производот на ладно и суво место. Нивото на витамини е загарантиран до истекувањето на рокот. Упатство на дозирање: За мали кучиња до 1 стапче на ден; Средни кучиња до 2 стапчиња на ден; Големи кучиња до 3 стапчиња на ден. Чинија со свежа вода секогаш треба да му биде достапна на вашето куче. Чувајте го производот на ладно и суво место.