Приказ на 12 производи

Прикажи категории
-24%
Затвори

PROMO: Happy Dog Junior Grain Free 10kg + Fur Wizard

3,600.00 ден 2,750.00 ден
PROMO: Happy Dog Junior Grain Free 10kg + Fur Wizard
-29%
Затвори

PROMO: Happy Dog Baby Original 18 кг + Furminator

5,000.00 ден 3,550.00 ден
Happy Dog Baby Original е за мали кученца. Промовира урамнотежена исхрана и оптимален развој. Уникатната форма на срце ги прави  особено лесни за варење. Докажаниот рецепт нуди разновидност од 5 избрани протеини со врвен квалитет и хранливи школки од Нов Зеланд. Концептот Happy Dog Natural Life Concept® ги снабдува кучињата со сите состојки што ќе им бидат од корист на нивните тела холистички. Откако ќе достигнат 7 месеци, тие треба постепено да се менуваат во Happy Dog Junior Original со намалена содржина на енергија за да се спречи прекумерната понуда. Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.
-29%
Затвори

PROMO: Dry Food Dog Canada – 12.5kg | Grain Free + Furminator

5,000.00 ден 3,550.00 ден

Без житарки – најдобра сварливост!

Диетата  е најдобра опција за чувствителни кучиња. Happy Dog Canada е специјално развиена за активни возрасни кучиња со поголеми енергетски побарувања. Канада, извонредно вкусната супер премиум комплетна храна, се прави со нежен лосос, вкусен зајак и јагнешко плус компири без глутен. Овој ексклузивен рецепт е заокружен со единствениот Happy Dog Natural Life Concept® направен од природни состојки. Произведено во Германија под строга контрола на квалитетот.

-38%
Затвори

PROMO: Dog chaser+ Туш-масажер+Градник за куче Police K9 + Гратис Вреќи за отпад

2,080.00 ден 1,300.00 ден
Dog chaser –ултразвучен апарат за кучиња Туш-масажер за миленици Градник за куче Police K9 ГРАТИС ВРЕЌИ ЗА ОТПАД
-57%
Затвори

PROMO 3 in 1

2,780.00 ден 1,200.00 ден
Мека нежна силиконска четка за чистење шепи кај миленичиња Furminator: За кучиња со долго и кратко влакно Гума за заштита од кариес

Четка за бањање на домашни миленици со диспанзер за шампон

350.00 ден 250.00 ден
Има силиконска глава, која е мека и удобна и може да се користи за бањање и масажа. Произведува рамномерно пена
-45%
Затвори

Мека нежна силиконска четка за чистење шепи кај миленичиња

350.00 ден400.00 ден
Не можете ли да ги измиете нечистотиите и песокот од шепите на вашето домашно милениче?
-35%
Затвори

Туш-масажер за миленици

930.00 ден 600.00 ден
Пред да го набавите производот, ве молиме поставете ги потребните прашања, ние сме тука да одговориме на сите ваши прашања. Ви благодараме!.
-40%
Затвори

Гума за заштита од кариес

400.00 ден450.00 ден
Пред да го набавите производот, ве молиме поставете ги потребните прашања, ние сме тука да одговориме на сите ваши прашања. Ви благодараме! 360 степени за чистење: Оваа кучешка четка покрива од четири страни. Можете да ја исцедете пастата за заби  во горната дупка, тогаш пастата за заби ќе избие од 6-те мали дупки што ќе им помогнат на кучињата да ги исчистат забите длабоко Слатка миризба: Стапче за четкање на кученце, натопено со свеж крем. Така, кучињата ќе имаат повеќе интереси за неговата нова играчка и ќе уживаат да ја џвакаат Охрабрете ги вашите кучиња да го џвакаат стапчето од сите насоки, со цел да ги исчистат дури и тешко достапните задни катници Безбедно и трајно: Производот е изработен од нетоксична природна гума. Мека текстура дизајнирана да биде безбедна за непцата на вашето куче, нема да му наштети на здравјето на вашите кучиња Лесно за чистење: Гумениот материјал е лесен за чистење и може да се чисти во машината за миење садови. За да ја задржите четката чиста, предлагаме да ја исчистите пред и откако кучињата ќе ја џвакаат.
-46%
Затвори

Магична ракавица

480.00 ден 260.00 ден
Ракавица која го задржува вишокот влакна од миленичето!
-54%
Затвори

Furminator: За средна раса со долго влакно

1,200.00 ден 550.00 ден
Фурмиратор за кучиња за долго влакно. Го намалува влакното до 90%. Има должина на сечилото од 4,4 см. Сечилото од не'рѓосувачки челик достигнува длабоко во крзното на кучето и нежно ја отстранува подвлакната и паднатите влакна. Има поголема ефикасност од која било четка или чешел со иста цел. Овозможува влакната и подвлаката да се отстранат еднаш, што кучето го губи за време на редовниот процес , што може да трае исклучително долго време. На овој начин се спречува акумулацијата на паднатите влакна на мебел, гардероби, теписи, автомобили ... Обезбедува рамномерна дистрибуција на маснотии низ крзното на кучето и со тоа придонесува за здравјето и убавината на кожата. Патентираната технологија на изработка овозможува лесна примена и трајност на производот.
-50%
Затвори

Furminator: За средна раса со долго влакно

1,200.00 ден 600.00 ден
Фурмиратор за кучиња со долго влакно со тежина помеѓу 9 и 22 кг. Наменето за кучиња чије влакно е подолго од 5 см. Ја намалува мрзеливоста до 90%. Има должина на сечилото од 6,7 см. Сечилото од не'рѓосувачки челик достигнува длабоко во крзното на кучето и нежно ја отстранува подвлакната и паднатите влакна. Има поголема ефикасност од која било четка или чешел со иста цел. Овозможува влакната и подвлаката да се отстранат едновремено, што кучето би го изгубило за време на редовниот процес на мрзеливост, што може да трае исклучително долго време. На овој начин се спречува акумулацијата на паднатите влакна на мебел, гардероби, теписи, автомобили ... Обезбедува рамномерна дистрибуција на маснотии низ крзното на кучето и со тоа придонесува за здравјето и убавината на кожата. Патентираната технологија на изработка овозможува лесна примена и трајност на производот.