Прикажувам 1–12 од 180 резултати

BABY PÂTÉE PARROTS 1 kg

950.00 ден
Комплетна храна за рачно хранење на папагали

VERSELE LAGA ORLUX HANDMIX (за рачно хранење) 500гр

750.00 ден
Идеална храна за рачно хранење на птици од сите видови. Handmix е многу погодна како дополнителна храна за птици во

VERSELE LAGA OROPHARMA FERTI-VIT 25гр

440.00 ден

Додатоци во исхраната и витамини

Овомикс – Жолт 1кг

300.00 ден
Дополнителна витаминска храна за украсни птици. Пакување од 1кг.

Овомикс – Црвен 1кг

270.00 ден
Дополнителна витаминска храна за украсни птици. Пакување од 1кг

ВИТАМИНСКИ СТИКЕРИ ЗА ПАПАГАЛИ

100.00 ден
ВИТАМИНСКИ СТИКЕРИ ЗА ПАПАГАЛИ 1 паковање содржи 3 стикери секое паковање од 3 сикери ги содржи седните вкусови: Јаболко Банана Јагода Мед Грозје Портокал

Whiskas junior пилешка – 14кг.

280.00 ден - 290.00 ден / kg
СОСТОЈКИ: житарки, месо и производи од животинско потекло (вклучително и пилешко 4% во кафени гранули), масла и масти, екстракти од растителни протеини, минерали, млеко и млечни производи (вклучувајќи 0,7% обезмастено млеко во прав со пломби, еквивалентно на 4) % обезмастено млеко), растителни производи, зеленчук (4% моркови во гранули од портокал, 4% грашок во зелени гранули) ИСХРАНА протеини: 37, содржина на маснотии: 12, неоргански материи: 6,5, сурова влакна: 1,5, калциум: 1,4, фосфор: 1.1 адитиви / 1 кг:, антиоксиданти / бои, додатоци во исхраната:, витамин А: 3140 IU, витамин Д3: 345 IU , Витамин Е: 545 мг, бакар сулфат пентахидрат: 26 мг, манган сулфат монохидрат: 24,4 мг, калиум јодид: 2,1 мг, семенски натриум: 0,11 мг, таурин: 4040 мг, цинк сулфат монохидрат: 65 мг

Храна за тигрици Падован- Грандмикс Кокорите

100.00 ден
Високо квалитетна храна за папагали. Мешавина од бело и жолто просо и витамински додатоци на растителна база. Пакување од 0.400г

Падован: Grandmix Parrots храна за папагали

180.00 ден
Grandmix Parrots се храна дизајнирана за поголеми папагали како што се ара и какаду. Комплетната храна направена со вашите омилени житни култури, овошје и бисквити обезбедува урамнотежена и урамнотежена исхрана. Храната е збогатена со витамини, минерали и растителни екстракти што придонесува за здравјето и виталноста. Состојки:  Cитарки, овошје, бисквити, минерали, шеќер. Минерали и витамини:  витамин Ц (850 IJ / кг), витамин Д3 (120 IJ / кг), витамин Е. Пакување: 600gr.

Сипината коска

90.00 ден
Сипината коска од е важен додаток во исхраната на папагалот поради високата количина на калциум што ја содржи и особено поради рамномерното носење на неговиот клун. Состав: Суров протеин, сурова маст, сурова влакна, суров пепел, калциум, фосфор.

Кафез за птици – Фоп – 10310013

3,700.00 ден

Кафез за птици заедно со постолје.

Димензии-59х36х60цм