Приказ 1–12 за 83 производи

Професионална машинка за стрижење кучиња KEMEI- Км-832

1,650.00 ден
Висококвалитетна машинка за вашите миленици. Многу едноставно за употреба, со егрономска рачка и издржлива конструкција. Ако ви треба професионална машинка за да го негувате вашето домашно милениче, тогаш го имате најдобриот избор за вас! Новиот Kemei-832 има уникатен дизајн и погодна е за сите видови на домашни миленици. Kemei-832 има исклучително остри титаниумски сечила и мотор со голема брзина. Тоа го прави идеален за нега на миленичиња. Со одличен и ергономски дизајн.

Совршен тренинг за кучиња со Вештачка трева

800.00 ден
Комплет за обука за тоалетни кучиња за кучиња Не мора да станувате рано наутро и да го шетате вашето куче

Одлични играчки за чистење заби за кучиња

420.00 ден
  • РАБОТИ 3 НАЧИНИ: четка за заби за кучиња ги мие забите, одстранува забен камен   и масажа на непцата
  • ДЕНТАЛНА ХИГИЕНА ЗА КУЧИА: колку повеќе вашето куче џвака, толку ги чисти забите!
  • Чеврут изгледа како обична коска од куче-играчка, но во внатрешноста има скриени влакна што ги мијат и остануваат чисти забите.
  • ГУМА ЗА МАСАЖА: Chewbrush има малку гумени вентили што ја поставуваат надворешноста на коската на кучето, што помага во масажата на непцата

ТЕЧНОСТ ЗА ТРЕНИНГ ЗА МОКРЕЊЕ 50 МЛ

320.00 ден
За ефективна обука За прскање на местото за извршување на хигиенските навики Мирисот му олеснува на кучето да го најде местото за вршење нужда

Безбедно патно седиште за домашни миленици

850.00 ден
Безбедна заштита на вашето куче или мачка од паѓање и повреди при возење. Избегнувајте отпечатоци од шепи во автомобилот и несреќи кога чувате милениче Спецификации: Големина на артикл: 320 * 250 * 360мм

Навлаки за кучиња за автомобили

700.00 ден
  • ЛЕСНО УПОТРЕБА - Овој капак на седиштата за автомобилски кучиња е 100% водоотпорен. Лесно е да се избрише со влажна крпа или да се помине низ нечистотијата ! Само прицврстете ги ремените за навртки околу потпирачите за глава и вметнете ги сидрата на седиштата. Тој е квалитетен поклопец  за внатрешни автомобили и прекривка за носење на кучиња.
  • Димензии- 147 x 137

2 во 1-Четка и фен за миленици

1,350.00 ден
НОВО  НОВО  !! 2 во 1 преносен фен + чешел за вашите миленици Исушете и исчешлајте го крзното на вашите миленици брзо и лесно со помош на овој преносен фен и притоа пружете им максимално уживање. Вградениот чешел го оневозможува разлетувањето на крзно. Моќност 300w Работи на 220v 3 нивоа на јачината и топлината.

ПЕТ ЗОМ- четка за домашни миленици

390.00 ден

Дајте му ја на вашето милениче најдобрата нега која ја заслужува и заборавете на кучешките и мачешките влакна низ целата куќа. Магична четка која го негува и чисти крзното на вашето милениче без непријатност - во само 3 чекори!

Електричен чешел за миленици

490.00 ден
Елекричен чешел кој лесно ги отплеткува влакната на вашиот миленик. Одлично за сите раси на кучиња и мачки. Со едно притиснување на копче, ротирачките сечила веднаш ги отстрануваат заплетканите влакна Побрзо, полесно дотерување и подобро искуство за вас и вашето домашно милениче

Гумена ракавица за одстранување на влакното

320.00 ден
Гумена ракавица за одстранување на влакното

Професионална машина за стрижење кучиња KEMEI RFJZ-805

1,450.00 ден
Професионална машина за стрижење кучиња KEMEI RFJZ-805 Електричена машинка, 20W за домашни миленици со 2 резервни глави. Со овој уникатен алат за миленичиња можете да го покажете вашиот талент и да создадете фантастични фризури во зависност од расата.

Furminator: За кучиња со долго и кратко влакно

650.00 ден
За големи раси на кучиња со тежина над 20 кг. Ја намалува мрзеливоста до 90%. Има должина на сечилото од 6,7 см. Сечилото од не’рѓосувачки челик достигнува длабоко во крзното на кучето и нежно ја отстранува подвлакната и паднатите влакна. Има поголема ефикасност од која било четка или чешел со иста цел. Овозможува влакната и подвлаката да се отстранат едновремено, што кучето би го изгубило за време на редовниот процес на мрзеливост, што може да трае исклучително долго време. На овој начин се спречува акумулацијата на паднатите влакна на мебел, гардероби, теписи, автомобили … Обезбедува рамномерна дистрибуција на маснотии низ крзното на кучето и со тоа придонесува за здравјето и убавината на кожата. Патентираната технологија на изработка овозможува лесна примена и трајност на производот.